Liposukcja kawitacyjna Tychy

Przedstawiamy wykonywany w naszym studio w Tychach zabieg liposukcji kawitacyjnej, znanej także jako liposukcja ultradźwiękowa. Jest to zaawansowana procedura medycyny estetycznej, który ma na celu redukcję tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki. Jest to mniej inwazyjna metoda niż tradycyjna liposukcja chirurgiczna, która często wymaga nacięć i usunięcia tkanki tłuszczowej za pomocą próżni. W liposukcji kawitacyjnej wykorzystywane są ultradźwięki, które prowadzą do rozpadu komórek tłuszczowych, co pozwala na ich późniejsze usunięcie z organizmu.

Liposukcja nie jest jedynym zabiegiem w naszej ofercie dedykowanym osobom chcącym pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu. Przeprowadzamy także m.in. masaż próżniowy Icoone. Nasi konsultanci pomogą Ci dobrać metodę, która sprosta Twoim oczekiwaniom.

Jak wygląda zabieg liposukcji kawitacyjnej?

Po konsultacji ze specjalistą, omówieniu Twoich potrzeb oczekiwań i wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań, przystępuje się do zabiegu. Żadne szczególne przygotowania do liposukcji nie są wymagane. Skóra może być pokryta preparatem pomagającym przewodzić ultradźwięki emitowane za pomocą specjalnej głowicy. Fale ultradźwiękowe generują proces kawitacji, który polega na tworzeniu się mikropęcherzyków gazu w płynie międzykomórkowym. Gdy te pęcherzyki pękają, generują fale uderzeniowe, które prowadzą do drgań i rozpadu komórek tłuszczowych. Zawartość komórek tłuszczowych jest następnie naturalnie metabolizowana przez organizm. Zaleca się picie dużej ilości wody zarówno przed jak i po zabiegu, co dodatkowo przyspiesza metabolizm.